Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Rafale EM dla Egiptu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 04 grudnia 2017

Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä (wojska lotnicze Egiptu) odebrały 3 ostatnie wielozadaniowe samoloty bojowe Rafale EM (w wersji jednomiejscowej). Samoloty, noszące numery EM06, EM07 i EM08 opuściły port lotniczy Bordeaux-Mérignac, obok którego znajdują się zakłady Dassault Aviation, 28 listopada.

Do tej pory wojska lotnicze Egiptu odebrały 14 Rafale, w tym 6 dwumiejscowych DM (na zdjęciu) i 8 jednomiejscowych EM  / Zdjęcie: Dassault Aviation

Przed przelotem nad Morzem Śródziemnym egipskie Rafale wykonywały lądowanie w bazie lotniczej BA 125 Sous-Lieutenant Monier w d'Istres-Le Tubé, celem zatankowania paliwa. Następnie skierowały się do macierzystej bazy Gebel El Basur, położonej około 85 kilometrów na północny zachód od Kairu. Tam weszły w skład 34. eskadry Wild Wolves, podporządkowanej 203. Skrzydłu Lotnictwa Taktycznego Storm.

Do tej pory Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä odebrały 14 z zamówionych 16 Rafale DM (dwumiejscowych) i 8 Rafale EM. Pierwsze 3 Rafale DM dotarły do kraju 20 lipca 2015, a 28 stycznia 2016 dołączyły do nich 3 kolejne. Natomiast dostawy Rafale EM zrealizowano 4 kwietnia 2017 (3 - wcześniej informowano, że były to samoloty dwumiejscowe) i 26 lipca 2017 (2 samoloty, Pierwsze Rafale C w Egipcie , 2017-07-28).

Egipskie Rafale mają już za sobą pierwszą misję bojową, wykonaną w nocy z 26 na 27 maja, która polegała na eskortowaniu samolotów koalicji wykonujących uderzenia na pozycje islamistów w Libii. Rząd w Kairze zamierza zakupić kolejną partię 12 Rafale. Umowa w tej sprawie ma być podpisana przed końcem roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.