Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Theodore Roosevelt na Bliskim Wschodzie

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2017

USS Theodore Roosevelt i towarzyszące mu okręty weszły na Zatokę Perską. Samoloty startujące z pokładu amerykańskiego lotniskowca rozpoczęły operacje lotnicze nad obszarami kontrolowanymi przez islamistów.

Samolot wielozadaniowy F/A-18E Super Hornet, latający w składzie Strike Fighter Squadron (VFA) 113, Stingers, przygotowuje się do startu z pokładu atomowego lotniskowca USS Theodore Roosevelt / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Spencer Roberts, USN

Samoloty bojowe operujące z pokładu atomowego lotniskowca USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz, prowadzą operacje lotnicze nad obszarami Iraku i Syrii, które w dalszym ciągu okupowane są przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych działających w regionie. Loty bojowe wykonywane są w ramach wielonarodowej operacji wojskowej Inherent Resolve, na czele której stoją USA.

Lotniskowcowa grupa bojowa (CSG) nr 9, na czele której stoi USS Theodore Roosevelt (Nowa misja CSG 9, 2017-10-05), zastąpiła w rejonie Zatoki Perskiej inny zespół okrętowy US Navy, CSG 11 z lotniskowcem atomowym USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz. Okręty CSG 11 opuściły Bliski Wschód w październiku (Powrót USS Nimitz, 2017-10-25).

W listopadzie okręty CSG 11 i CSG 9, a także jednostki działające w składzie CSG 5, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN 76), wzięły udział w jednych z największych w ostatnich latach ćwiczeniach morskich US Navy (Zakończono ćwiczenia amerykańskich lotniskowców, 2017-11-15). Scenariusz przedsięwzięcia miał zakładać m.in. realizację zadań związanych z prowadzeniem operacji lotniczych, zapewnieniem obrony powietrznej zgrupowaniu okrętów, obserwacją i kontrolą otoczenia morskiego i uzupełnianiem zapasów na morzu. Manewry służyły wypracowaniu i udoskonaleniu odpowiednich metod współpracy dużych grup bojowych US Navy na małym akwenie. Były też okazją do przećwiczenia symulowanych działań w wymagającym środowisku bojowym. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.