Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowodzenia w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 grudnia 2017

7 grudnia podczas uroczystej zbiórki w bazie wojskowej w Bagram odbyła się ceremonia przekazania obowiązków pomiędzy dowódcą VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan, płk Piotrem Fajkowskim, a jego następcą, płk Grzegorzem Potrzuskim.
W bazie Bagram odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan / Zdjęcie: por. Monika Wywiórka, st.szer. Michał Gliński, DO RSZ

Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych reprezentował płk Piotr Siemiński. W uroczystości udział wzięli również: Zastępca Dowódcy USFOR-A w Afganistanie, MG Leopoldo A.Quintas Jr, Szef Sztabu misji RSM NATO w Afganistanie, Lt. gen. Johann Langenegger, senator Prowincji Parwan, Salih Mohammad Lalagul i zaproszeni goście z Gruzji, Czech, Bośni i Hercegowiny.

Służbę w Afganistanie rozpoczną żołnierze VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, którzy przygotowywali się do wyjazdu na misję przez kilka miesięcy (Zakończono certyfikację VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-18). Jej trzon stanowią wojskowi z 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Ponad siedemdziesięciu z około dwustu trzydziestu członków misji służy na co dzień w świętoszowskiej brygadzie. Pozostali wydzieleni są z innych jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych (Żołnierze 10.BKPanc. wylecieli do Afganistanu, 2017-12-01).

Wojskowi ze Świętoszowa zajmą miejsce żołnierzy VI zmiany PKW Afganistan, którzy stacjonowali na miejscu od czerwca. Jej trzon tworzyły pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w wielonarodowej misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Ćwiczenie VI zmiany PKW Afganistan, 2017-10-09).

Na podstawie informacji kpt. mar. Daniela Mazura, por. Zbigniewa Kuźniara, DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.