Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John S. McCain w Yokosuce

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 grudnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain dotarł do Fleet Activities Yokosuka w Japonii, gdzie przejdzie naprawy po wypadku na morzu, do którego doszło w sierpniu.

USS John S. McCain jest holowany w kierunku Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami statek półzanurzalny MV Treasure wszedł na wody Zatoki Tokijskiej, transportując na swym pokładzie niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke. Po wyładowaniu okręt został odholowany w kierunku Fleet Activities Yokosuka, gdzie przejdzie niezbędne naprawy.

USS John S. McCain dotarł do Yokosuki z Changi Naval Base w Singapurze. Po drodze jednostka została skierowana do Subic Bay na Filipinach, gdzie miała przeczekać niekorzystne warunki pogodowe. Pobyt na Filipinach dał czas na usunięcie pęknieć w strukturze kadłuba jednostki, które pojawiły się już podczas podróży do Japonii (USS John S. McCain wznawia podróż do Yokosuki, 2017-11-29).

W sierpniu USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC. Do zdarzenia doszło nieopodal wybrzeży Singapuru. Wskutek wypadku okręt został poważnie uszkodzony. Woda, która dostała się do wnętrza przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.