Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS John S. McCain w Yokosuce

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 grudnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain dotarł do Fleet Activities Yokosuka w Japonii, gdzie przejdzie naprawy po wypadku na morzu, do którego doszło w sierpniu.

USS John S. McCain jest holowany w kierunku Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami statek półzanurzalny MV Treasure wszedł na wody Zatoki Tokijskiej, transportując na swym pokładzie niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke. Po wyładowaniu okręt został odholowany w kierunku Fleet Activities Yokosuka, gdzie przejdzie niezbędne naprawy.

USS John S. McCain dotarł do Yokosuki z Changi Naval Base w Singapurze. Po drodze jednostka została skierowana do Subic Bay na Filipinach, gdzie miała przeczekać niekorzystne warunki pogodowe. Pobyt na Filipinach dał czas na usunięcie pęknieć w strukturze kadłuba jednostki, które pojawiły się już podczas podróży do Japonii (USS John S. McCain wznawia podróż do Yokosuki, 2017-11-29).

W sierpniu USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC. Do zdarzenia doszło nieopodal wybrzeży Singapuru. Wskutek wypadku okręt został poważnie uszkodzony. Woda, która dostała się do wnętrza przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.