Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kompletowanie KMO Rak

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 grudnia 2017

Huta Stalowa Wola podpisała kontrakt na dostawę Artyleryjskich Wozów Remontu Uzbrojenia, które wejdą w skład dostarczanych Wojsku Polskiemu kompanijnych modułów ogniowych Rak.
Każdy z ośmiu kmo Rak otrzyma na wyposażenie pojedynczy Artyleryjski Wóz Remontu Uzbrojenia / Zdjęcie: HSW

Umowę na dostawę Artyleryjskich Wozów Remontu Uzbrojenia (AWRU) zawarto w czwartek, w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia. Porozumienie ma wartość kilkudziesięciu mln zł. W wyniku jego realizacji Wojsko Polskie otrzyma wsparcie logistyczne w postaci pojazdów, które służyć będą do wykonywania niezbędnej diagnostyki i napraw w warunkach polowych sprzętu użytkowanego w ramach kompanijnych modułów ogniowych Rak.

Artyleryjski Wóz Remontu Uzbrojenia jest pojazdem zbudowanym w oparciu o podwozie Jelcza 6x6. Platforma otrzymała kontener z niezbędnym sprzętem, w tym elektronicznym, do realizacji przeglądów i napraw wraz z zapasem części zamiennych. Ponadto AWRU wyposażono w system teleinformatyczny i zestawy łączności.

Docelowo każdy kmo ma składać się z ośmiu 120-mm samobieżnych moździerzy automatycznych Rak i czterech artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD) na podwoziu KTO Rosomak 8x8. Zostanie też wyposażony w dwa artyleryjskie wozy rozpoznania (AWR) i elementy logistyczne w sile trzech artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA), pojedynczego AWRU oraz wozu zabezpieczenia (Żołnierze 15. GBZmech. ćwiczą na nowym sprzęcie, 2017-12-13, Raki w 12. BZmech. , 2017-10-31).

Na podstawie informacji HSW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.