Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana misja Falcona 9

Astronautyka, 09 stycznia 2018

Przedwczoraj ok. 20:00 czasu lokalnego (wczoraj o 1:00 GMT) z kompleksu nr 49 ośrodka kosmicznego US Air Force na przylądku Canaveral wystartowała rakieta nośna SpaceX Falcon 9. Realizowała ona ściśle tajną misję związaną z wyniesieniem na orbitę wojskowego satelity o kryptonimie Zuma. 2 min. 19 s po starcie od pierwszego stopnia rakiety oddzielił się drugi z satelitą.

Rakieta nośna Falcon 9 startuje z przylądka Canaveral z tajnym satelitą o kryptonimie Zuma / Zdjęcie: SpaceX

Początkowo informowano, że tajny satelita znalazł się na zaplanowanej, niskiej orbicie okołoziemskiej. Później okazało się, że najprawdopodobniej nie udało mu się oddzielić od drugiego stopnia rakiety. W efekcie satelita wraz z nim wpadł do wód Atlantyku.

Udało się natomiast odzyskać pierwszy stopień rakiety nośnej. Po ponad 8 minutach od startu wylądował on na specjalnej platformie lądowej – Landing Zone 1. Napęd będzie mógł zostać wykorzystany powtórnie. Było to 21 udane lądowanie pierwszego stopnia Falcona 9. 12 z nich odbyło się z wykorzystaniem platformy morskiej, a 9 kończyło się na lądzie (Efektowny start Falcona 9, 2017-12-24).

Tajny satelita o kryptonimie Zuma został zbudowany przez Northrop Grummana. Jego start był kilka razy przekładany z przyczyn technicznych i pogodowych. Pierwotnie planowano jego wystrzelenie na listopad 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.