Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Little Rock utknął w drodze do Florydy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 stycznia 2018

Amerykański okręt od dwóch tygodni znajduje się w kanadyjskim Montrealu. Jednostka nie może opuścić portu morskiego ze względu na niekorzystne warunki pogodowe i lód, który skuł lokalne wody.

USS Little Rock podczas ceremonii przyjęcia do służby / Zdjęcie: Lockheed Martin

USS Little Rock (LCS 9), typu Freedom, klasy LCS (Littoral Combat Ship), dotarł do Montrealu pod koniec 2017 z planem zrobienia kilkudniowej przerwy w podróży do nowego portu macierzystego Naval Station Mayport na Florydzie. Niespodziewanie, pobyt w kanadyjskim mieście przedłużył się ze względu na trudne warunki atmosferyczne panujące w rejonie i niewystarczającą liczbę dostępnych holowników, które są niezbędne, aby odpowiednio zabezpieczyć wyjście okrętu z portu.

W połowie grudnia USS Little Rock został przyjęty do służby w US Navy (USS Little Rock w linii, 2017-12-18). Ceremonię zorganizowano w Buffalo na terenie stanu Nowy Jork, skąd okręt miał przejść do Florydy (USS Little Rock w stanie Nowy Jork, 2017-12-05). Co ciekawe, samo wyjście z portu morskiego w Buffalo opóźniło się o kilka dni ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, które już wtedy panowały w rejonie.

Latem 2017 USS Little Rock przeszedł serię testów morskich. Próby prowadzone były przez producenta, wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin oraz specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV, Zakończono testy odbiorcze USS Little Rock, 2017-09-05). We wrześniu US Navy oficjalnie odebrała okręt (Odbiór USS Little Rock, 2017-09-26). Po dotarciu do Mayport USS Little Rock dołączy do pozostałych jednostek klasy LCS, w tym USS Milwaukee (LCS 5) i USS Detroit (LCS 7), typu Freedom (LCS w Mayport, 2017-01-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.