Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mobilne strzelnice kontenerowe dla WOT

Wojska lądowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, Obrona terytorialna, Przemysł zbrojeniowy, 11 stycznia 2018

Na wyposażenie jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej weszły pierwsze cztery kryte mobilne strzelnice kontenerowe.

Strzelnice mogą znaleźć zastosowanie w nauce i doskonaleniu umiejętności strzeleckich w podstawowym zakresie. Zestaw umożliwia zastosowanie różnych programów treningowych, wprowadzanych ze stanowiska operatora, które pozwalają na prowadzenie strzelań w ruchu z użyciem z amunicji bojowej do celów stałych i ukazujących się, a także interaktywnego treningu strzelca i strzelania ze wskaźnikami laserowymi / Zdjęcie: WOT

Strzelnice trafiły do batalionów lekkiej piechoty w Łomży, Lublinie, Rzeszowie i Siedlcach. Wchodzą one w skład odpowiednio: 1. Podlaskiej Brygady OT, 2. Lubelskiej Brygady OT, 3. Podkarpackiej Brygady OT i 5. Mazowieckiej Brygady OT (Przekazanie jednostek OT, 2017-03-30).

- Nie poprzestaniemy na tych ilościach. Będziemy dążyć do tego, aby wykorzystując mobilność tego typu urządzeń zapewnić do nich dostęp na szczeblu każdego powiatu. W bliższej perspektywie, jeszcze tego roku, planujemy pozyskać kolejne tego typu urządzenia – powiedział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła. Oprócz Wojsk Obrony Terytorialnej ze strzelnic będą mogli korzystać żołnierze innych rodzajów sił zbrojnych, służby mundurowe takie jak Policja, Straż Graniczna i Służba Więzienna, a także organizacje proobronne i stowarzyszenia objęte współpracą i patronatem WOT.

Producentem strzelnic kontenerowych są Zakłady Mechaniczne Tarnów. Zestaw składa się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów typu 40' High Cube. Masa całkowita pojedynczego kontenera strzelnicy z wyposażeniem zapewnia możliwość jego transportu za pomocą odpowiednio przystosowanych pojazdów i stosunkowo krótki czas przygotowania do pracy (Pierwsze tysiąc Grotów, 2017-12-15).

Na podstawie informacji ppłk Marka Pietrzaka, Rzecznika Prasowego Dowództwa WOT


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra