Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Cattistock

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 stycznia 2018

Brytyjski okręt przeciwminowy HMS Cattistock rozpoczął nową misję bojową. Przez najbliższe miesiące będzie prowadził działania operacyjne m.in. w rejonie Morza Bałtyckiego.

Przez najbliższe trzy miesiące brytyjski okręt przeciwminowy HMS Cattistock będzie prowadził działania operacyjne w składzie SNMCMG1 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Okręt przeciwminowy HMS Cattistock (M31), typu Hunt, opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth, rozpoczynając nową misję bojową. Przez najbliższe miesiące jednostka będzie funkcjonować w składzie Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1).

Brytyjski okręt będzie prowadził działania operacyjne m.in. w rejonie Morza Bałtyckiego. Do jego zadań należeć ma m.in. oczyszczanie tego akwenu z min morskich i innych urządzeń wybuchowych zalegających na dnie. HMS Cattistock weźmie też udział w ćwiczeniach prowadzonych wspólne z siłami morskimi lokalnych partnerów.

Przed kilkoma laty HMS Cattistock przeszedł przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Prace stoczniowe objęły m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki, a także naprawę lub wymianę przestarzałych i niesprawnych elementów układu napędowego i urządzeń obserwacji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.