Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10. urodziny bazy Wizz Air w Poznaniu

Lotnictwo cywilne, 31 stycznia 2018

31 stycznia 2008, po Katowicach, Warszawie i Gdańsku, Poznań został czwartym miastem, w którym linia Wizz Air utworzyła bazę. Obecnie przewoźnik ma 2 samoloty w porcie lotniczym Poznań-Ławica i zatrudnia tam 78 osób.

/ Ilustracja: Wizz Air

Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005. Od tego czasu ponad 4 miliony pasażerów skorzystało z oferty Wizz w poznańskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z portu lotniczego Poznań-Ławica. W 2018 w ofercie Wizz Air na loty z / do Poznania jest 700 tys. miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Z okazji 10. rocznicy, Wizz Air zaskoczył wszystkich pasażerów podróżujących dzisiaj na trasach z i do Poznania, przygotowując vouchery o wartości 10 euro wręczane przez załogę pokładową. Mogą być one wykorzystane na jednej z ponad 550 tras linii.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005. Kilka lat po pierwszym locie Wizz do Londynu-Luton otworzyliśmy bazę, umieszczając Airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę. Od tego czasu znacząco zwiększyliśmy liczbę miejsc w sprzedaży, tworząc nowe miejsca pracy i umożliwiając niskokosztowe podróże coraz większej grupie klientów stymulując jednocześnie rozwój branży turystycznej i lotniczej w Wielkopolsce. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów w Poznaniu i całej Polsce, oferując wyjatkową kombinację niskich cen lotów i doskonałej obsługi.

Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica dodał: To już 10 lat istnienia bazy operacyjnej Wizz Air na lotnisku w Poznaniu. To 10 lat doskonałej współpracy opartej o wzajemne zrozumienie potrzeb, a przede wszystkim potrzeb pasażerów. Od powstania bazy w Poznaniu liniami Wizz Air podróżowało z Ławicy ponad 4 miliony pasażerów. Dzięki doskonałej współpracy z Wizz Air, możemy zaoferować mieszkańcom Wielkopolski aż 12 kierunków obsługiwanych przez tę linię, w tym dwie nowości, które zostaną uruchomione już w marcu – Dortmund (25 marca) i Reykjavík (31 marca). Życzymy sobie oraz linii lotniczej Wizz Air kolejnych 10 lat dalszego dynamicznego rozwoju i bogatej siatki połączeń!

Poza Poznaniem, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury. W minionym roku Wizz Air przewiózł 8,1 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do 2016. Wraz z 19 nowymi trasami uruchomionymi w 2018, polska siatka połączeń Wizz liczy 164 trasy do 30  krajów (Rekordowy wzrost Wizz Air, 2018-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra