Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja okrętów USN

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2018

BAE Systems otrzymało zlecenie na dokonanie przeglądu remontowego i modernizacji dwóch okrętów US Navy.

W niemal rok BAE Systems dokona przeglądu remontowego i modernizacji dwóch okrętów US Navy, śmigłowcowca USS America (LHA 6), typu America (na zdjęciu) i krążownika rakietowego USS Cape St. George (CG 71), typu Ticonderoga / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Corwin Colbert, USN

Zlecenia od US Navy dotyczą przeglądu remontowego i modernizacji śmigłowcowca USS America (LHA 6), typu America (Testy przeciwlotnicze USS America, 2017-04-13) i krążownika rakietowego USS Cape St. George (CG 71), typu Ticonderoga. Wartość obu kontraktów wynosi 54,8 mln USD (183 mln zł). Zawierają one w sobie jednak opcje, po wykorzystaniu których koszt przedsięwzięcia wzrośnie do 62,2 mln USD (ok. 208 mln zł).

Prace na USS America obejmą przegląd stanu poszycia kadłuba i nadbudówki, a także sprawdzenie funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych. BAE Systems dokona również niezbędnych remontów elementów infrastruktury pokładowej oraz wymiany niesprawnego wyposażenia.

Głównym celem modernizacji USS America jest jednak przystosowanie pokładu lotniczego okrętu do przyjmowania samolotów skróconego startu i pionowego lądowania F-35B Lightning II. Prace na okręcie prowadzone będą w Naval Station San Diego. Mają rozpocząć się w marcu i potrwać do grudnia 2018.

Z kolei zlecenie na USS Cape St. George obejmuje dokonanie remontu elementów infrastruktury okrętu, a także wymianę lub naprawę przestarzałego i niesprawnego wyposażenia pokładowego. Modernizacja ma wydłużyć trwałość użytkową jednostki, która pozostaje w linii od czerwca 1993.

Prace na USS Cape St. George będą prowadzone w zakładach BAE Systems w San Diego, w Kalifornii. Przewiduje się, że modernizacja okrętu rozpocznie się w marcu i potrwa do stycznia 2019. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.