Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H145M odpala pociski FZ275

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 lutego 2018

W pierwszych tygodniach grudnia 2017 śmigłowiec H145M wykonał próbne odpalenia 70-mm pocisków kierowanych laserowo ziemia-powietrze Thales FZ275. Badania przeprowadzono na poligonie Alvdalen w centrum prób w locie szwedzkiej agencji ds. zakupów uzbrojenia (FMV). Był to kolejny etap prób systemu uzbrojenia HForce.

H145M uzbrojony w pociski FZ275 podczas prób na poligonie Alvdalen / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Jak podaje producent, w surowym i wymagającym środowisku uzbrojenie spisywało się bez zarzutu. Cele dla FZ275 namierzano przy pomocy wskaźnika laserowego zabudowanego w głowicy optoelektroniczna L3 WESCAM MX-15D, podwieszonej pod nosową częścią kadłuba śmigłowca. Dzięki niemu odchylenie wszystkich pocisków wystrzelonych z odległości do 4,5 km jest mniejsze niż 1 mr.

Pociski Thales FZ275 zwiększają zdolności bojowe H145M. Spełniają także zapotrzebowanie sił zbrojnych na całym świecie na uzbrojenie zdolne do precyzyjnych uderzeń, zmniejszające ryzyko strat pobocznych, szczególnie podczas działań asymetrycznych.

Kierowane laserowo pociski Thalesa działały bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki pogodowe w trakcie prób, które były dalekie od idealnych, ponieważ w powietrzu było dużo wilgoci – powiedział Raymond Laporte, pilot doświadczalny Airbus Helicopters. Ostateczna kwalifikacja uzbrojenia strzeleckiego HForce zintegrowanego z H145M planowana jest na koniec tego roku, a kwalifikacja pocisków FZ275 – na koniec 2019 (Próby H145M z HForce, 2017-11-09).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.