Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na australijskie patrolowce

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lutego 2018

Ministerstwo obrony Australii podpisało kontrakt z niemieckim Lürssen na budowę dwunastu okrętów patrolowych.

Nowe okręty patrolowe zastąpią obecnie eksploatowane i trapione powtarzającymi się usterkami technicznymi jednostki typu Armidale (na zdjęciu HMAS Wollongong, ACPB 92) / Zdjęcie: MO Australii

Minister ds. przemysłu obronnego, Christopher Pyne, poinformował o zawarciu porozumienia z niemieckim biurem konstrukcyjnym Lürssen w sprawie zaprojektowania i budowy dwunastu nowych okrętów patrolowych, które będą przeznaczone dla marynarki wojennej Australii (Lurssen wygrało australijski przetarg, 2017-11-24). Wartość umowy wynosi ok. 3 mld AUD (ok. 8 mld zł).

W myśl zawartego porozumienia pierwsze dwa okręty zostaną zbudowane w Osborne Naval Shipyard w Australii Południowej. Konstrukcja jednostek zostanie zlecona lokalnej stoczni ASC. Prace nad pierwszym z patrolowców mają rozpocząć się w br.

W 2020 budowa pozostałych dziesięciu patrolowców zostanie przeniesiona do Henderson Maritime Precinct w Australii Zachodniej. Obecnie trwają negocjacje z grupą Austal, która ma kontynuować konstrukcję okrętów, a także przedsiębiorstwem Civmec odpowiedzialnym za dostawę stali do budowy jednostek. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.