Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Iranie rozbił się An-140

Lotnictwo cywilne, 16 lutego 2009

Samolot, który wczoraj rozbił się w centralnym Iranie to licencyjny turbośmigłowy samolot pasażerski An-140, budowany przez HESA jako IrAn-140.

Samolot wykonywał lot treningowy nad przedmieściami Isfahan. Rozbił się w czasie podejścia do lądowania na lotnisku Shahin-Shar, ok. 30 km od Isfahan. Samolot spłonął po zderzeniu z ziemią.

HESA rozpoczęła produkcję licencyjną IrAn-140 w 2001. Obecnie wytwarza kilkanaście samolotów tego typu rocznie. Są one eksploatowane przez linie irańskie - Safiran i Iran Air Tours, jako samoloty pasażerskie i cargo. Cena jednostkowa IrAn-140 jest szacowana na 9 mln USD.


Drukuj Góra