Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia ewakuacji żołnierzy PKW EUFOR Althea

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 lutego 2018

1 lutego żołnierze XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR Althea zakończyli cykl zajęć praktycznych z ewakuacji zespołów drogą powietrzną z rejonu zagrożenia do alarmowej strefy bezpieczeństwa.

Na przełomie stycznia i lutego w Bośni i Hercegowinie przeprowadzono cykl zajęć praktycznych z ewakuacji zespołów drogą powietrzną z rejonu zagrożenia do alarmowej strefy bezpieczeństwa / Zdjęcia: por. Wojciech Białosz, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Celem ćwiczenia było sprawdzenie działania międzynarodowych procedur ewakuacji załóg polskich zespołów doradczo-szkoleniowych i zespołu łącznikowo-obserwacyjnego, stacjonujących i realizujących na co dzień swoje zadania w miejscowościach Doboj i Banja Luka. Trening realizowano z użyciem śmigłowców sił EUFOR (Ćwiczenia Quick Response 2017, 2017-10-17).

Pierwszym etapem szkolenia był rekonesans lądowiska głównego i zapasowego oraz sprawdzenie kalkulacji związanych z alternatywnymi trasami lotu i podejmowaną liczbą żołnierzy. Kolejnym etapem była ewakuacja dwóch polskich zespołów w Doboju 29 stycznia: Zespołu Obserwacyjno-Łącznikowego LOT (Liaison Observation Team) i Mobilnego Zespołu Szkoleniowego MTT-1 (Mobile Training Team). Następnie, 1 lutego ewakuowano Zespół Doradczo-Szkoleniowy EAT (Embedded Advisory Team) z Banja Luki.

Zajęcia miały potwierdzić gotowość wszystkich właściwych elementów międzynarodowych Kwatery Głównej EUFOR z bazy Butmir w Sarajewie do współdziałania z polskimi żołnierzami w zakresie sprawnej i bezpiecznej organizacji ewakuacji elementów zewnętrznych w zaplanowanym miejscu i czasie.

Na podstawie informacji por. Wojciecha Białosza, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.