Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono testy USS Michael Monsoor

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lutego 2018

W USA zakończono testy odbiorcze niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor.

USS Michael Monsoor powinien zostać przekazany US Navy w marcu / Zdjęcie: GD BIH

US Navy poinformowała o zakończeniu testów odbiorczych niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor (DDG 1001), typu Zumwalt. Próby prowadzono pod nadzorem specjalistów z US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV) i przy pomocy pracowników producenta okrętu, General Dynamics Bath Iron Works z Maine (General Dynamics inwestuje w stocznie, 2018-01-29).

Próby morskie USS Michael Monsoor rozpoczęto w grudniu ub.r. (Próby morskie USS Michael Monsoor, 2017-12-05). Ich celem była ocena funkcjonowania podstawowych systemów i elementów wyposażenia pokładowego. Co ciekawe, już na samym początku testy trzeba było przerwać ze względu na awarię układu elektrycznego (Awaria USS Michael Monsoor, 2017-12-14). Okręt musiał powrócić do stoczni w Bath, gdzie usunięto usterkę i przygotowano go do wznowienia prób.

USS Michael Monsoor jest drugim z trzech nowoczesnych niszczycieli rakietowych typu Zumwalt zamówionych przez US Navy. Budowę okrętu zapoczątkowano w 2010. Trzy lata później położono stępkę. Niszczyciel zwodowano i ochrzczono w czerwcu 2016 (Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23).

Przed dwoma laty US Navy przyjęła do służby pierwszy z niszczycieli rakietowych typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000, USS Zumwalt w linii, 2016-10-15). Trzecia jednostka, USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002), jest nadal budowana w stoczni General Dynamics Bath Iron Works. W lutym ub.r. położono pod nią stępkę (Stępka pod USS Lyndon B. Johnson, 2017-02-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.