Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliardowa kontrabanda HMAS Warramunga

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lutego 2018

Załoga australijskiej fregaty rakietowej dokonała zatrzymania kolejnego statku na Oceanie Indyjskim służącego do przemytu narkotyków.

Marynarze z HMAS Warramunga zabezpieczają ładunek heroiny znaleziony na statku przemytników / Zdjęcie: LSIS Tom Gibson, MO Australii

1 lutego załoga śmigłowca morskiego MH-60R Seahawk, operującego z pokładu fregaty rakietowej HMAS Warramunga (FFH 152), typu Anzac, wykryła statek idący wodami Oceanu Indyjskiego. Po stwierdzeniu, że jednostka może służyć do przemytu narkotyków w jej kierunku wysłano zespół interwencyjny, który po przedostaniu się na pokład, rozpoczął przeszukania.

W wyniku inspekcji na pokładzie statku znaleziono 414 kg heroiny o wartości szacowanej na 124 mln AUD (328 mln zł). Ładunek został przetransportowany do pokład HMAS Warramunga, a następnie zatopiony w oceanie.

HMAS Warramunga prowadzi działania operacyjne na Oceanie Indyjskim od listopada ub.r. W tym czasie załoga jednostki zdołała udaremnić przemyt 11,5 t haszyszu oraz 1,5 t heroiny o łącznej wartości szacowanej na ponad 1 mld AUD (2,6 mld zł, Kolejna operacja antynarkotykowa na Oceanie Indyjskim, 2018-01-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.