Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cyfrowa Łasica

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 lutego 2018

Od 5 lutego w kompleksie koszarowym Orzysz oraz na OSPWL Orzysz trwa ćwiczenie dowódczo–sztabowe wspomagane komputerowo z wykorzystaniem systemu JCATS (Joint Conflict and Tactical Simulation).

Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i komponenty Batalionowej Grupy Bojowej NATO uczestniczą w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pk. Łasica / Zdjęcia: szer. Adrian Jórski, ppor. Maciej Wrotniak, 15. GBZmech.

Celem ćwiczenia, którego kierownikiem jest dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, generał brygady Jarosław Gromadziński, jest m.in. doskonalenie umiejętności dowódców i organu dowodzenia w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu wojskami w działaniach bojowych, a także osiągnięcie interoperacyjności z Batalionową Grupą Bojową NATO w zakresie planowania i prowadzenia działań. Ćwiczenie pod względem scenariusza jest konsekwencją zajęć taktycznych Bull Run-3 przeprowadzonych w dn. 9-10 stycznia oraz przygotowaniem dowództwa do ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. Puma-I-18, które odbędzie się w dn. 19–23 lutego (Zakończono Bull Run 3, 2018-01-11).

W ćwiczeniu uczestniczy stanowisko dowodzenia 15. GBZmech., występujące jako kierownictwo ćwiczenia oraz 1. i 2. batalionu zmechanizowanego, jak również stanowisko dowodzenia Batalionowej Grupy Bojowej NATO. W trakcie ćwiczenia 15. GBZmech. wspiera zespół systemu JCATS z Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przedsięwzięcie zakończy się 9 lutego.

JCATS jest to interaktywny, wielopoziomowy symulator używany jako narzędzie treningowe, które pozwala na wykonywanie analiz, zgrywanie dowództw i sztabów w ramach przygotowania ich do przyszłych działań. System pozwala odzwierciedlać działania wojsk do najniższych szczebli w zakresie pełnego spektrum działań kinetycznych i niekinetycznych. Podczas ćwiczenia wirtualne pododdziały dowodzone przez realnych dowódców poruszają się na mapach cyfrowych co sprawia, że działania ćwiczących sztabów są maksymalnie zbliżone do rzeczywistych. System uwzględnia, obok terenu i czasu, możliwości techniczne pojazdów, posiadane zapasy paliwa, amunicji, żywności, a nawet wytrzymałość żołnierzy.

Na podstawie informacji kpt. Anny Bielak-Pestki, 15. GBZmech. 
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.