Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Dewey i USS Sterett

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 lutego 2018

Amerykańskie niszczyciele rakietowe USS Dewey i USS Sterett opuściły bazę morska w San Diego i skierowały się na Ocean Spokojny, gdzie rozpoczną nową misję bojową.

Prezentowane na zdjęciu niszczyciele rakietowe USS Dewey i USS Sterett opuściły wczoraj bazę morską w San Diego i rozpoczęły nową misję bojową / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Declan Barnes, USN

Niszczyciele rakietowe USS Sterett (DDG 104) i USS Dewey (DDG 105), typu Arleigh Burke, opuściły wczoraj Naval Base San Diego w Kalifornii i skierowały się na Ocean Spokojny. Okręty rozpoczęły nową misję bojową, która będzie prowadzona przede wszystkim na wodach Pacyfiku.

Głównym elementem misji USS Dewey i USS Sterett będzie współpraca z grupą bojową, która utworzy się wokół śmigłowcowca USS Wasp (LHD 1), typu Wasp. Okręt, który w połowie stycznia zakończył przebazowanie do nowego portu macierzystego w Sasebo, w Japonii (Przebazowanie USS Wasp, 2018-01-16), ma wkrótce rozpocząć działania operacyjne w nowym rejonie odpowiedzialności.

Wejście USS Dewey i USS Sterett w morze poprzedziły wielomiesięczne przygotowania, które objęły m.in. ponowne przeszkolenie i zgranie ich załóg. Oba okręty swoje ostatnie z dotychczasowych misje bojowe przeprowadziły w 2017. Jednostki służyły wówczas przede wszystkim na Oceanie Spokojnym (Dłuższa misja USS Sterett, 2017-07-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.