Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

APS otwiera dział w USA

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 07 lutego 2018

Advanced Protection System (APS), twórca Ctrl+Sky – systemu urządzeń wykrywających i zarządzających ruchem bezzałogowych statków latających – rusza z ekspansją w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Celem amerykańskiego oddziału APS jest sprzedaż i wdrożenia systemu zarówno wśród partnerów prywatnych jak i publicznych. Potrzeby rynku są ogromne: wg danych FAA (Federalnej Administracji Lotnictwa) tylko w 2017 w USA nabywców znalazło ponad 2,3 mln bsl.

Amerykanie w tym roku przeznaczą wielomilionowe kwoty na systemy bezpieczeństwa związane z ruchem bezzałogowych statków latających / Zdjęcie: APS

Amerykański rząd jak i poszczególne stany intensywnie pracują nad dostosowaniem przepisów do zagrożeń i ryzyka, jakie niosą za sobą bezzałogowce. Jednak same przepisy nie ochronią więzień czy stadionów przed nielegalnymi przelotami bsl. Tu potrzebna jest niezawodna technologia, którą dysponujemy. Na amerykańskim rynku działa już kilka przedsiębiorstw dostarczających systemy detekcji i neutralizacji bsl, jednak Amerykanie szczególnie interesują się polskim rozwiązaniem. Czym wybijamy się spośród światowej konkurencji na tak wymagającym rynku? Na świecie nie ma równie skutecznego, dostępnego cenowo i łatwego we wdrożeniu rozwiązania – zapewnia dr Radosław Piesiewicz, prezes i jeden ze współzałożycieli APS.

Szefem sprzedaży APS w USA został Wayne Horvath, doświadczony menedżer, wieloletni szef sprzedaży w Smiths Detection i Chemring Detection, czołowych amerykańskich spółkach sektora systemów bezpieczeństwa. Jak przekonuje Horvath, Amerykanie w tym roku przeznaczą wielomilionowe kwoty na systemy bezpieczeństwa związane z ruchem bezzałogowych statków latających. Obecnie APS LLC prowadzi zaawansowane rozmowy m.in. z przedstawicielami dużych więzień stanowych w Kalifornii. To właśnie amerykańskie więzienia intensywnie inwestują w bezpieczeństwo – część stanów pracuje nad przepisami mającymi zaostrzyć prawo wobec osób kierujących bezzałogowce nad tego typu obiekty. Przewidywany koszt pełnego wdrożenia systemu anty-bsl w jednym tylko więzieniu to kwota rzędu kilkuset tysięcy dolarów.

Kontrabanda broni, narkotyków czy telefonów do więzień drogą powietrzną to prawdziwa plaga w Stanach Zjednoczonych. Budowanie coraz wyższych ogrodzeń nie jest skuteczne, gdy nielegalne przesyłki dostarczają bezzałogowe statki latające. Pracujemy nad pierwszymi, pilotażowymi wdrożeniami Ctrl+Sky w kilku więzieniach. To będą zaawansowane, kompleksowe systemy wykrywające i neutralizujące bsl – zapowiada Wayne Horvath.

Jednocześnie APS finalizuje umowy z kilkoma największymi dystrybutorami w USA, gotowymi sprzedawać rozwiązania Ctrl+Sky do amerykańskich służb specjalnych i federalnych. Wkrótce do zespołu APS dołączy też kolejnych dwóch amerykańskich menedżerów, wspierających sprzedaż do prywatnych odbiorców w Stanach Zjednoczonych.

Prowadzimy właśnie przygotowania do wdrożenia naszego systemu w centrum badawczo-rozwojowym jednego z globalnych koncernów motoryzacyjnych. Ctrl+Sky ma chronić koncern przed powtarzającymi się przypadkami szpiegostwa przemysłowego – mówi Radosław Piesiewicz.

Ekspansja APS za Oceanem zakłada również aktywne uczestnictwo w rozwoju koncepcji U-space, integrującej obiekty latające nie tylko z innymi bezzałogowymi statkami latającymi ale i z np. ruchem lotniczym. Prace nad U-space toczą się pod auspicjami NASA.

Jesteśmy tu na radarze głównych zainteresowanych. Gdy niedawno w Kanadzie prezentowaliśmy możliwości naszego radaru, w testach brali udział także obserwatorzy z amerykańskiej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego – podkreśla Radosław Piesiewicz (Polacy chcą monitorować kanadyjskie bsl , 2018-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.