Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Anakonda w nocnej akcji na Bałtyku

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 lutego 2018

Załoga śmigłowca ratowniczego W-3WARM z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach przeprowadziła akcję ratowniczą na Bałtyku. Pomocy potrzebował członek załogi zbiornikowca Apathyt, znajdującego się 60 km na północny wschód od Władysławowa.

W ubiegłym tygodniu załoga śmigłowca ratowniczego W-3WARM przeprowadziła nocną akcję ratowniczą na Bałtyku / Zdjęcie: kmdr. ppor. Marcin Braszak, Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

9 lutego o godz. 01:11 w nocy załoga śmigłowca ratowniczego Anakonda, dyżurującego w Gdyni Babich Dołach, otrzymała informację, że na znajdującym się ok. 60 km na północny wschód od Władysławowa zbiornikowcu Apatyth pomocy medycznej potrzebuje jeden z członków załogi. Wiropłat dowodzony przez kmdr ppor. pil. Adama Sołopę osiągnął gotowość do działań o 01:28 i wystartował dziewięć minut później.

Po nawiązaniu łączności ze służbami koordynującymi akcję ratowniczą oraz jednostką Apatyth, o godz. 02:15 na jej pokład opuszczono ratownika. Kilkadziesiąt minut później ratownik podjął uskarżającego się na bóle brzucha i problemy z oddychaniem załoganta statku na pokład śmigłowca. O 03:10 Anakonda wylądowała na lotnisku macierzystym.

Opisywana akcja była drugą przeprowadzoną przez załogę śmigłowca z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w 2018 (Pierwsza akcja ratownicza nad Bałtykiem, 2018-01-23). Od momentu powstania jednostki lotnicy morscy przeprowadzili 619 akcji ratowniczych z udziałem załogi samolotu lub śmigłowca. W tym czasie udzielono pomocy 330 osobom.

Na podstawie informacji kmdr. ppor. Marcina Braszaka, GBLMW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.