Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boxer dla British Army?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 lutego 2018

Konsorcjum ARTEC GmbH poszukuje partnerów przemysłowych do produkcji wozów bojowych Boxer 8x8 na potrzeby wojsk lądowych Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania była jednym z państw partnerskich programu Boxer w l. 1999-2004, a brytyjscy inżynierowie wnieśli spory wkład w rozwój tej konstrukcji. W związku z tym jednym z elementów oferty ARTEC GmbH w programie Mechanised Infantry Vehicle jest przekazanie Brytyjczykom praw do projektu pojazdów i umożliwienie ich produkcji na eksport / Zdjęcie: Michał Jarocki

Wielonarodowe konsorcjum ARTEC GmbH poinformowało o zawarciu porozumienia o współpracy przy produkcji wozów bojowych Boxer 8x8 z wybranymi brytyjskimi przedsiębiorstwami sektora zbrojeniowego (Pierwsze Boxery na Litwie, 2017-12-17; Modernizacja niemieckich Boxerów, 2017-07-04). Umowy podpisane z BAE Systems, Pearson Engineering i Thales UK, mają regulować m.in. zakres udziału poszczególnych partnerów w procesie wytwarzania Boxerów, jeżeli British Army zdecyduje się je pozyskać.

Boxer 8x8 jest oferowany British Army w programie Mechanised Infantry Vehicle (MIV), który zakłada pozyskanie kilkuset nowych wozów bojowych w różnych konfiguracjach, w tym kołowych transporterów opancerzonych, wozów dowodzenia, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia technicznego i wsparcia ogniowego. Pojazdy miałyby wchodzić w skład nowych brygad uderzeniowych brytyjskiej armii.

Oferta konsorcjum ARTEC ma zakładać, że wozy przeznaczone dla British Army będą montowane bezpośrednio w Wielkiej Brytanii. Udział lokalnych dostawców z produkcji Boxerów ma sięgać co najmniej 60% wartości pojazdów. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.