Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFA Fort Rosalie wspiera USN

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 lutego 2018

Brytyjski okręt zaopatrzeniowy udziela wsparcia amerykańskim jednostkom operującym w rejonie Bliskiego Wschodu.

RFA Fort Rosalie wspiera okręty CSG 9, dostarczając im materiały eksploatacyjne i inne rodzaje zaopatrzenia niezbędnego do prowadzenia działań operacyjnych na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjski okręt zaopatrzeniowy RFA Fort Rosalie (A385), typu Fort Rosalie, który pod koniec stycznia dołączył do amerykańskiej lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9 (RFA Fort Rosalie z USN, 2018-01-26), przeprowadził operację wsparcia logistycznego jednostek US Navy działających na Bliskim Wschodzie. Na potrzeby działań operacyjnych RFA Fort Rosalie zaopatrzył zbiornikowiec paliwowy USNS Guadalupe (T-AO-200), typu Henry J. Kaiser, w materiały eksploatacyjne oraz krążownik rakietowy USS Bunker Hill (CG 52), typu Ticonderoga (Nowa misja USS Bunker Hill, 2017-10-11), w niezbędne środki materiałowe.

RFA Fort Rosalie prowadzi działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu od października ub.r. (Nowa misja RFA Fort Rosalie, 2017-10-27). Do jego zadań należy zaopatrywanie brytyjskich okrętów i jednostek flot sojuszniczych w środki materiałowe, pożywienie i uzbrojenie niezbędne do kontynuowania ich misji.

Na początku stycznia RFA Fort Rosalie uczestniczył w jednej z operacji antynarkotykowych prowadzonych przez australijską fregatę rakietową HMAS Warramunga (FFH 152), typu Anzac, w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF, Kolejne zatrzymanie HMAS Warramunga, 2018-01-10). Operujący z jego pokładu śmigłowiec morski pomógł zlokalizować i zatrzymać statek przemytników. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.