Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurowings uruchomią loty z Wrocławia do Stuttgartu

Lotnictwo cywilne, 15 lutego 2018

Należące do grupy Lufthansa linie Eurowings uruchomią nowe połączenie z międzynarodowego portu lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika. Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latały na tej trasie od 25 marca, 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

/ Zdjęcie: Eurowings

Cieszymy się, że grupa Lufthansa dostrzega potencjał wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów podróżujących z i do Niemiec, ale też dalej – przez porty niemieckie w świat – wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki jest naturalnym krokiem – mówi prezes portu lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. Połączenie do Stuttgartu wpłynie oczywiście na rozwój ruchu biznesowego. W mieście znajduje się wiele przedsiębiorstw, instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje Dariusz Kuś (Nowa trasa Wizz Air z Wrocławia , 2018-01-16).

W tygodniu loty ze Stuttgartu będą realizowane o godz. 10:30 (powrotne do Wrocławia o godz. 12:55), a w niedziele o godz. 13:20 (powrotne o godz. 15:30). Jednocześnie Eurowings zwiększą liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Düsseldorfu. Od sezonu letniego samoloty niemieckich linii będą operować na niej codziennie oprócz sobót (111 mln pasażerów Grupy Lufthansa , 2017-11-11, Codeshare Singapore Airlines i Eurowings, 2017-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.