Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji USCGC Northland

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 18 lutego 2018

Okręt patrolowy Straży Wybrzeża USA (USCG) powrócił do portu macierzystego w Portsmouth po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej na Pacyfiku.

USCGC Northland prowadził działania operacyjne na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego od grudnia do lutego / Zdjęcie: Lt.j.g. Samuel N. Williams, USCG

Okręt patrolowy USCGC Northland (WMEC 904), typu Famous, powrócił do portu macierzystego w Portsmouth na terenie stanu Wirginia. Jednostka zakończyła 81-dniową misję bojową na wschodnich wodach Oceanu Spokojnego. Do jej zadań należało patrolowanie wyznaczonych rejonów odpowiedzialności oraz powstrzymywanie przemytu narkotyków z Ameryki Południowej i Środkowej na północ, w tym do USA.

W trakcie swojej misji załoga USCGC Northland zatrzymała pięć jednostek pływających do inspekcji. W wyniku prowadzonych działań marynarze aresztowali 16 osób podejrzewanych o przemyt narkotyków, jednocześnie zabezpieczając ok. 7,5 t kokainy o szacowanej wartości 252 mln USD (844 mln zł, USCG wyładowuje kontrabandę, 2018-02-15).

USCGC Northland, który przejęto do służby w 1984, jest jednym z serii okrętów patrolowych typu Famous. Jednostki te, podobnie jak zbliżone pod względem konstrukcji okręty typu Reliance, zostaną w przyszłości zastąpione nowoczesnymi patrolowcami typu Heritage, które budowane są dla USCG przez Eastern Shipbuilding z Panama City na Florydzie w ramach programu Offshore Patrol Cutter (Sea Giraffe dla nowych patrolowców USCG, 2017-10-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.