Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CSG 1 na Filipinach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 18 lutego 2018

Elementy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1 weszły do portu morskiego na Filipinach w wizytą, będącą jednym z elementów zapoczątkowanej przed kilkoma tygodniami misji bojowej.

USS Carl Vinson jest jednym z okrętów CSG 1, które odbywają kilkudniową wizytę w Manili podczas zapoczątkowanej w styczniu misji bojowej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class John Grandin, USN

Do portu morskiego w Manili wszedł atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz i niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke (USS Michael Murphy dołączył do CSG 1, 2018-02-01). Okręty pozostaną w stolicy Filipin przez kilka dni, a ich obecność ma służyć wymianie kurtuazji i doświadczeń między amerykańskimi i filipińskimi marynarzami i oficerami oraz spotkaniu z przedstawicielami dowództwa marynarki wojennej Filipin.

Wizyta amerykańskich okrętów w Manili jest elementem misji bojowej prowadzonej przez okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi wspomniany USS Carl Vinson (Nowa misja CSG 1, 2018-01-05). Zespół uzupełnia też m.in. niszczyciel rakietowy USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke i krążownik USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga (Podano przyczyny wypadku USS Lake Champlain, 2017-12-01).

Przez następne miesiące okręty CSG 1 będą prowadzić działania operacyjne na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, w ramach których mają współpracować z siłami morskimi lokalnych partnerów, a także uczestniczyć w ćwiczeniach morskich organizowanych w regionie. Poprzednią misję bojową okręty CSG 1 zakończyły w czerwcu 2017 (Koniec misji USS Carl Vinson, 2017-06-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.