Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto ćwiczenia Puma-I-18

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 lutego 2018

W 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej trwa ćwiczenie taktyczne z wojskami, pk. Puma-I-18.

Żołnierze 15. GBZmech. i pododdziały Batalionowej Grupy Bojowej NATO rozpoczęły dziś część główną ćwiczenia taktycznego z wojskami, pk. „Puma-I-18 / Zdjęcia: ppor. Maciej Wrotniak, st. szer. Dawid Sofiński, szer. Adrian Jórski, 15. GBZmech.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami, pk. Puma-I-18, rozpoczęło się 12 lutego. Zapoczątkowała go faza przygotowawcza. Najważniejszym ćwiczącym są pododdziały zmechanizowane 15. GBZmech. oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Obecnie, żołnierze 15. GBZmech. wraz z wojskami sojuszniczymi rozpoczynają część główną ćwiczenia. W jej trakcie w kompleksie koszarowym Orzysz oraz w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych pododdziały Brygady oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO realizować będą podstawowe działania bojowe.

Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództwa, sztabu i pododdziałów do realizacji zadań bojowych zgodnie z przeznaczeniem, a także osiągnięcie pełnej interoperacyjności z Batalionową Grupą Bojową NATO. Prowadzenie obrony, patrolowanie, blokowanie oraz neutralizowanie nieprzyjaciela, odzyskiwanie personelu (SERE) i ewakuacja rannego z pola walki (MEDEVAC) to tylko niektóre elementy służące zgraniu systemów walki Brygady i pododdziałów sojuszniczych podczas prowadzenia różnych rodzajów działań w dzień i w nocy.

Na podstawie informacji kpt. Anny Bielak-Pestki i mł. chor. Piotra Kamińskiego, 15. GBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.