Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Success wraca do służby

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

Australijski okręt zaopatrzeniowy zakończył wielomiesięczny przegląd remontowy. W najbliższych tygodniach jednostka przejdzie serię testów morskich, które będą stanowić kolejny etap przygotowań do czekającej ją misji bojowej na Pacyfiku.

HMAS Success opuszcza bazę morską w Sydney i kieruje się na wody nieopodal wschodnich wybrzeży Australii, gdzie weźmie udział w ćwiczeniach Ocean Explorer 2018 / Zdjęcie: MO Australii

Okręt zaopatrzeniowy HMAS Success (OR 304) opuścił bazę Royal Australian Navy nieopodal Sydney i skierował się na wody okalające wschodnie wybrzeże kraju. W najbliższych tygodniach zaopatrzeniowiec przejdzie serię testów morskich. Posłużą one do oceny efektów kilkumiesięcznych prac stoczniowych, których celem było wydłużenie trwałości użytkowej okrętu m.in. poprzez wymianę lub naprawę niesprawnych i przestarzałych elementów wyposażenia, usunięcie usterek technicznych oraz przegląd stanu poszycia kadłuba i nadbudówki.

Jednym z etapów testów HMS Success będzie udział w rozpoczętych przed kilkoma dniami ćwiczeniach morskich pk. Ocean Explorer 2018 (Rozpoczęto Ocean Explorer 2018, 2018-02-20). W ich trakcie zaopatrzeniowiec będzie dostarczał materiały eksploatacyjne, żywność i wodę okrętom biorącym udział w manewrach, umożliwiając prowadzenie poszczególnych etapów ćwiczeniach bez konieczności nieplanowego zawijania do portów.

Poprzez udział w ćwiczeniach Ocean Explorer 2018 HMS Success będzie przygotowywany do nowej misji bojowej, którą okręt powinien rozpocząć w br. Przez pięć miesięcy zaopatrzeniowiec będzie prowadził działania operacyjne na wodach Azji Południowo-Wschodniej oraz w rejonie Hawajów. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.