Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ORP Gen. K. Pułaski w Gdyni

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 lutego 2018

Fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski powróciła do macierzystego Portu Wojennego w Gdyni.

ORP Gen. K. Pułaski w Porcie Wojennym w Gdyni / Zdjęcie: kpt. mar. Anna Sech, 3. FO

Od 8 lutego fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski (272), typu Oliver Hazard Perry, uczestniczyła w międzynarodowych ćwiczeniach morskich, pk. TG-18. Manewry uchodzą za jedne z najtrudniejszych ze względu na warunki nawigacyjne i hydrometeorologiczne (Powrót ORP Gen. T. Pułaski, 2018-02-21).

Podczas ćwiczeń TG-18 polski okręt operował w rejonie Morza Północnego. Jego załoga musiała działać w skrajnie niskich temperaturach, sztormowych warunkach i utrudnieniach związanych z manewrowaniem. Do zadań ORP Gen. K. Pułaski należało m.in. poszukiwanie nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, obserwacja przestrzeni powietrznej i nawodnej oraz szkolenie grup przeciwdywersyjnych.

Dla załogi okrętu dwutygodniowe szkolenie w arktycznych warunkach było okazją do współdziałania z jednostkami morskimi sojuszniczych państw. Podczas TG-18 rolę gospodarza odgrywała marynarka wojenna Norwegii.

Na podstawie informacji 3. FO


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.