Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej o fregatach typ 31e

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lutego 2018

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii podało więcej informacji o programie budowy nowych fregat rakietowych typ 31e.

Nowe brytyjskie fregaty rakietowe typ 31 mają charakteryzować się uniwersalną konstrukcją i budową modułową, co pozwoli na dostosowanie okrętów do wymogów Royal Navy oraz klientów eksportowych. Zakłada się bowiem, że okręty te będą mocno promowane na rynkach zagranicznych jako stosunkowo tania alternatywa dla większych jednostek oferowanych przez innych producentów i rozwiązanie idealne dla nabywców z mniejszym budżetem inwestycyjnym / Zdjęcie: Michał Jarocki

W komunikacie potwierdzono, że brytyjskie ministerstwo obrony przewiduje obecnie zakup pięciu fregat rakietowych typ 31e. Koszt ich pozyskania oblicza się na ok. 1,2 mld GBP (5,6 mld zł).

Zakłada się, że 23 kwietnia ogłoszona zostanie lista czterech przedsiębiorstw, które otrzymają zadanie przygotowania szczegółowych projektów oferowanych przez siebie okrętów. Wybór dostawcy nowych fregat przewidziano na pierwszy kwartał 2019. Okręty mają wejść do służby w pierwszej połowie l. 2020.

Do ich zadań należeć będzie m.in. prowadzenie operacji antynarkotykowych na morzach i zwalczanie piractwa morskiego. Jednostki typ 31e mają uzupełniać i wspierać większe fregaty rakietowe typu Glasgow (typ 26), które budowane są do Royal Navy przez BAE Systems (Postępuje budowa HMS Glasgow, 2018-01-29).

Wśród głównych pretendentów w programie typ 31e wymienia się BAE Systems, które o rządowe zlecenie ubiega się wspólnie z Cammell Laird (Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e, 2017-10-18) oraz Team 31, w skład którego wchodzą Babcock i BMT (Babcock w przetargu na typ 31e, 2018-01-08). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra