Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej o fregatach typ 31e

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lutego 2018

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii podało więcej informacji o programie budowy nowych fregat rakietowych typ 31e.

Nowe brytyjskie fregaty rakietowe typ 31 mają charakteryzować się uniwersalną konstrukcją i budową modułową, co pozwoli na dostosowanie okrętów do wymogów Royal Navy oraz klientów eksportowych. Zakłada się bowiem, że okręty te będą mocno promowane na rynkach zagranicznych jako stosunkowo tania alternatywa dla większych jednostek oferowanych przez innych producentów i rozwiązanie idealne dla nabywców z mniejszym budżetem inwestycyjnym / Zdjęcie: Michał Jarocki

W komunikacie potwierdzono, że brytyjskie ministerstwo obrony przewiduje obecnie zakup pięciu fregat rakietowych typ 31e. Koszt ich pozyskania oblicza się na ok. 1,2 mld GBP (5,6 mld zł).

Zakłada się, że 23 kwietnia ogłoszona zostanie lista czterech przedsiębiorstw, które otrzymają zadanie przygotowania szczegółowych projektów oferowanych przez siebie okrętów. Wybór dostawcy nowych fregat przewidziano na pierwszy kwartał 2019. Okręty mają wejść do służby w pierwszej połowie l. 2020.

Do ich zadań należeć będzie m.in. prowadzenie operacji antynarkotykowych na morzach i zwalczanie piractwa morskiego. Jednostki typ 31e mają uzupełniać i wspierać większe fregaty rakietowe typu Glasgow (typ 26), które budowane są do Royal Navy przez BAE Systems (Postępuje budowa HMS Glasgow, 2018-01-29).

Wśród głównych pretendentów w programie typ 31e wymienia się BAE Systems, które o rządowe zlecenie ubiega się wspólnie z Cammell Laird (Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e, 2017-10-18) oraz Team 31, w skład którego wchodzą Babcock i BMT (Babcock w przetargu na typ 31e, 2018-01-08). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.