Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejni kosmonauci z MSK na Ziemi

Astronautyka, 28 lutego 2018

Dziś w nocy, o 02:31 UTC na południowy wschód od miasta Żiezkazgan w Kazachstanie wylądowała kapsuła Sojuz MS-06 z trzema kosmonautami powracającymi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ros. MKS, ang. ISS). Jednym z nich był Rosjanin Aleksandr Misurkin, reprezentujący Roskosmos. Dwaj pozostali to wysłannicy NASA: Mark Vande Hei i Joe Acaba. Wszyscy przebywali na orbicie 168 dni, jako ekspedycja 53-54.

Kapsuła Sojuz MS-06 ląduje na pustynnym terenie w Kazachstanie / Zdjęcie: Roskosmos

Sojuz MS-06 odłączył się od MSK o 23:08 UTC. W stacji pozostało wówczas trzech kosmonautów. To Rosjanin Anton Szkaplerow, przedstawiciel NASA Scott Tingle i Japończyk Norishige Kanai z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Trzech kolejnych kosmonautów – Ricky Arnold i Drew Feustel z NASA oraz Oleg Artiomow z Roskosmosu z ekspedycji 55 – ma do nich dołączyć 23 marca, po dwudniowym locie z kosmodromu Bajkonur.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.