Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przeciwlotniczy poligon 7. DAPlot.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 marca 2018

26 lutego żołnierze 7. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oficjalnie rozpoczęli zgrupowanie pododdziałów artyleryjsko-rakietowych na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Żołnierze 7. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęli zgrupowanie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce / Zdjęcia: st. kpr. Józef Kobierski, 17 WBZmech.

W piątek, 23 lutego, ćwiczeniem taktyczno–specjalnym, pk. Soła-18 pododdziały dywizjonu wykonywały przyjęte w scenariuszu ćwiczenia zadania osłony elementów ugrupowania bojowego brygady. Jednym z elementów było wykonanie marszu na dużą odległość oraz zajęcie rejonu i osłona obiektów infrastruktury krytycznej, w tym celów zlokalizowanych na potrzeby ćwiczenia na CPSP Ustka.

Głównym celem szkoleniowym, który założył dowódca dywizjonu w trakcie realizacji szkolenia poligonowego, jest doskonalenie umiejętności prowadzenia ognia do celów powietrznych. Służy temu wykonywanie przeciwlotniczych strzelań bojowych z użyciem Zautomatyzowanego Systemu Dowodzenia i Kierowania ogniem przeciwlotniczym, Łowcza-Rega.

Już w pierwszych dniach przeciwlotnicy z 2. baterii przeciwlotniczej pod dowództwem ppor. Roberta Machnickiego wykonywali przygotowawcze strzelanie bojowe do wolno lecącego celu powietrznego. Działanie prowadzono w ramach zajęć instruktażowo-metodycznych.

W kolejnych dniach w ramach zajęć zintegrowanych szkolić się będą obsady stacji radiolokacyjnych, wozów dowodzenia, operatorów PPZR Grom, tym samym przygotowując się do zawodów użyteczno-bojowych, które odbędą się w ostatnim tygodniu szkolenia. Funkcjonowanie dywizjonu na CPSP Ustka zabezpiecza kompania logistyczna, która przygotowała i utrzymuje obozowisko namiotowe, polowy punkt tankowania, warsztat remontowy oraz zapewnia żywienie dla szkolących się pododdziałów.

Na podstawie informacji st. chor. sztab. Pawła Domalewskiego, 17. WBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.