Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 dywizjonów S-300 dla Kazachstanu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lutego 2009

Kazachstan zakupi w bieżącym roku 10 dywizjonów rosyjskich kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-300.

O planach poinformował naczelnik głównego zarządu uzbrojenia SZ Kazachstanu Amanżoł Ospanow. Tydzień wcześniej o prowadzonych z Rosją negocjacjach mówił minister obrony Kazachstanu Daniał Achmetow. Jego zdaniem, zakup miał pozwolić na ochronę całej przestrzeni powietrznej nad republiką. W skład dywizjonu wchodzą cztery wyrzutnie i pojazdy pomocnicze. Dostawy S-300 do Kazachstanu mają rozpocząć się w br.

Rosja dostarcza uzbrojenie Kazachstanowi na specjalnych warunkach. W 1999 Kazachstan zamówił 2 dywizjony S-300PMU-1. Zostały one już dostarczone i przyjęte do uzbrojenia. Osłaniają starą i nową stolicę - Ałma Atę i Astanę. Była to transakcja barterowa - kompleksy dostarczono w zamian za wykorzystywanie przez Rosję poligonów i innych obiektów w Kazachstanie oraz za uzbrojenie wywiezione z tego kraju w latach 1990.

Kazachstan jest też zainteresowany nowszymi kompleksami przeciwlotniczymi - S-400. Na razie są one jednak zbyt drogie, by Astana mogła sobie na nie pozwolić, nawet na ulgowych warunkach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.