Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zawody użyteczno-bojowe obsług ppk Spike

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 05 marca 2018

W dn. 1-2 marca w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia po raz pierwszy przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe obsług przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.

Na początku marca odbyły się zawody obsług ppk Spike / Zdjęcie: kpt. Agnieszka Śmiechowska, CSAiU

Zgodnie z decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na szczeblu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 21. Brygady Strzelców Podhalański, 6. Brygady Powietrznodesantowej oraz CSAiU wyłoniono finalistów, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszej obsługi przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.

Na obiektach szkoleniowych toruńskiego Centrum przeprowadzono sześć konkurencji, które złożyły się na wynik końcowy zawodów. Sprawdzono wiedzę teoretyczną funkcyjnych, umiejętności realizacji przedsięwzięć na stanowisku ogniowym podczas osiągania gotowości do strzelania, a także podczas realizacji prowadzenia rozpoznania i wykrywania celów.

Umiejętności strzeleckie operatorów sprawdzono w dwóch etapach. Pierwszym był etap wykonania zadań ogniowych na symulatorze systemu ppk Spike, a drugim strzelania amunicją bojową. W rywalizacji pierwsze miejsce zajęła obsługa z CSAiU w składzie: plut. Jakub Nowosielski i st. kpr. Amadeusz Macur. Na drugim miejscu uplasowała się 12. DZmech. reprezentowana przez żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej w składzie: st. kpr. Dawid Tietz i st. szer. Piotr Strzyżewski. Ostatnie miejsce na podium zajęli żołnierze 25. BKPow w składzie: st. kpr. Piotr Sarnowiak i st. szer. Rafał Szajner.

Na podstawie informacji kpt. Agnieszki Śmiechowskiej, CSAiU


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.