Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja HMNZS Te Kaha w...Kanadzie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 marca 2018

Nowozelandzka fregata rakietowa HMNZS Te Kaha dotarła do Kanady, gdzie przejdzie modernizację.

HMNZS Te Kaha przejdzie modernizację w Kanadzie / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Po 25-dniowej podróży nowozelandzka fregata rakietowa HMNZS Te Kaha (F77), typu Anzac, dotarła do Esquimalt w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie przejdzie prace modernizacyjne (HMNZS Te Kaha ćwiczyła z okrętami CSG 11, 2017-07-06). Obejmą one m.in. montaż nowego systemu zarządzania walką CMS 330, opracowanego przez Lockheed Martin Canada i zmodyfikowanego względem wersji zamontowanej na modernizowanych w ostatnich latach kanadyjskich fregatach typu Halifax (HMCS Halifax wraca do służby, 2017-09-29). Okręt otrzyma też nowe lub unowocześnione urządzenia obserwacyjne i systemy uzbrojenia.

Modernizacja HMNZS Te Kaha pozwoli wydłużyć trwałość użytkową okrętu do l. 2030. Przedsięwzięcie pochłonie 639 mln NZD (1,5 mld zł) i zostanie zrealizowane na mocy umowy zwartej z LM Canada w 2014. Co ciekawe, pierwotnie zakładano, że koszt prac modernizacyjnych wyniesie 491 mln NZD (1,2 mld zł). W międzyczasie okazało się, że wartość programu jest w rzeczywistości większa o ok. 30%, co wymusiło na władzach Nowej Zelandii wygospodarowanie dodatkowych 148 mln NZD (364 mln zł).

Lockheed Martin Canada otrzymało zlecenie na modernizację wyposażenia nowozelandzkich fregat rakietowych typu Aznac w wyniku wielomiesięcznego, międzynarodowego przetargu. W 2019 mają rozpocząć się prace modernizacyjne na drugiej z jednostek, HMNZS Te Mana (F111). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.