Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezydent zatwierdził decyzję parlamentu

Strategia i polityka, 20 lutego 2009

Prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew podpisał postanowienie o wycofaniu wojsk amerykańskich z bazy Manas.

Prezydent Bakijew zatwierdził tym samym wczorajszą, prawie jednogłośną decyzję parlamentu (Parlament zatwierdził usunięcie Amerykanów z Manas). Teraz ministerstwo spraw zagranicznych Kirgistanu przekaże dokument władzom USA. Od tego momentu żołnierze amerykańscy będą mieli 180 dni na opuszczenie bazy Manas pod Biszkekiem, gdzie przebywają od 2001.

Władze 11 innych krajów, których żołnierze korzystają z bazy Manas: Australii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Korei Płd., Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Turcji i Włoch, zostaną powiadomione o decyzji Kirgistanu na podstawie odrębnych dokumentów. Ich treść wynika z wypowiedzenia skierowanego do USA.

Władze amerykańskie prowadzą intensywne rozmowy z innymi państwami regionu, by znaleźć zastępczą bazę dla swego lotnictwa, ważną dla prowadzenia operacji w Afganistanie i Iraku. W grę wchodzi terytorium Tadżykistanu i Uzbekistanu, ale także Turcji. W tym ostatnim kraju istnieje już amerykańska baza lotnicza - Incirlik. Nowa mogłaby powstać w Trabzonie nad Morzem Czarnym. Tak w każdym razie donoszą lokalne media.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.