Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trwa Guardian Angel

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 marca 2018

Przez tydzień, licząc od 12 marca, żołnierze przygotowujący się do realizacji zadań w ramach VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan biorą udział w kursie strzeleckim, pk. Guardian Angel.

VIII zmiana PKW Afganistan rozpocznie wykonywanie swoich zadań mandatowych poza granicami kraju w połowie maja / Zdjęcia: st. chor. Rafał Mniedło, 17. WBZMech.

Kurs prowadzony jest przez instruktorów z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego. Szkolenie rozpoczęło się wykładem, w czasie którego żołnierze zapoznani zostali ze zdarzeniami typu insider threat, czyli niespodziewanego kontaktu ogniowego.

- Głównymi zadaniami na teatrze działań będzie ochrona doradców w trakcie pracy z przedstawicielami afgańskich sił bezpieczeństwa. Działania te będą realizowane w wąskich korytarzach i pomieszczeniach, dlatego umiejętność opowiedzenia celnym ogniem w możliwie najkrótszym czasie jest kluczowa – powiedział dowódca plutonu ochrony, por. Tomasz Cyga.

Następne dni kursanci spędzili na strzelnicach, gdzie prowadzili dynamiczne strzelania sytuacyjne na krótkim dystansie ze zmianą broni z głównej na zapasową. Szkolenie pokazało żołnierzom, jakich sytuacji niebezpiecznych mogą się spodziewać podczas realizacji zadań na teatrze działań.

Na podstawie informacji 17. WBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.