Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rok rekordów LOTOS-Air BP

Lotnictwo cywilne, 16 marca 2018

W 2017 spółka LOTOS-Air BP znacząco zwiększyła skalę operacji w kraju, notując rekordową ilość sprzedanego paliwa na każdym z pięciu lotnisk, na którym prowadzone są operacje tankowania samolotów. Liczba stałych klientów przekroczyła już 440, a wzrost sprzedaży krajowej w 2017 wyniósł aż 42%. W ubiegłym roku wolumen tankowania do skrzydła wzrósł do niemal 200 tys. m3, a liczba operacji tankowania wyniosła aż 36 tys. 

/ Zdjęcie: LOTOS-Air BP

Dużym wydarzeniem w historii spółki było tankowanie floty statków powietrznych obsługujących wizytę prezydenta USA, Donalda Trumpa, który gościł w Warszawie w dn. 5-6 lipca 2017. Łącznie amerykańskie samoloty i śmigłowiec zatankowały kilkaset tysięcy litrów paliwa.

LOTOS-Air BP Polska to spółka joint venture Grupy LOTOS, czołowego polskiego producenta paliwa lotniczego Jet A-1, oraz spółki Air BP, jednego z największych globalnych dostawców paliw lotniczych w ponad 700 lokalizacjach na świecie. LOTOS-Air BP Polska jest jednym z kluczowych dostawców paliwa lotniczego w Polsce.

Paliwo lotnicze sprzedawane przez LOTOS-Air BP Polska trafia do samolotów na pięciu polskich lotniskach, są to: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie (OdLOTowa praca na wakacje , 2018-03-06), Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (Wieża kontroli lotów w Pyrzowicach gotowa, 2018-01-17), Port Lotniczy Lublin i Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach (Nowa trasa z Olsztyna, 2018-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.