Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tarantula anulowana

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 marca 2018

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu postępowania na zakup Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych (MBPR) Tarantula.

W najbliższych miesiącach najprawdopodobniej rozpisany zostanie kolejny przetarg na zakup bezzałogowych pojazdów rozpoznawczych, pk. Tarantula. Pytaniem otwartym pozostaje, co było powodem niepowodzenia zakończonego niedawno postępowania. Jednak bez względu na to, czy przyczyniła się do tego specyfikacja techniczna planowanego do pozyskania sprzętu wojskowego, czy zbyt wygórowane oczekiwania dotyczące sposobu realizacji kontraktu, w tym terminu dostaw, zamawiający (IU) będzie musiał na nowo przemyśleć i ustalić wymogi stawiane oferentom / Zdjęcie: Instytut PIAP

W wydanym komunikacie Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że powodem unieważnienia postępowania na zakup Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych (MBPR) Tarantula był fakt, że w przewidzianym terminie, tj. do 5 marca, nie wpłynęła żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu. Celem przetargu było kupno pięćdziesięciu MBPR Tarantula (IU zamówi Tarantule, 2017-09-27).

Bezzałogowce miały służyć do prowadzenia rozpoznania w bezpośredniej styczności wojsk, w tym penetracji miejsc niebezpiecznych i niedostępnych dla człowieka. Jednocześnie miały zapewniać możliwość rozpoznania patrolowego bez konieczności wprowadzania siły żywej na teren i obiekty znajdujące się pod bezpośrednim ostrzałem lub zaminowane i przekazywanie danych z urządzeń rozpoznawczych poprzez bezprzewodową transmisję audio i video do konsoli operatora.

Warto podkreślić, że anulowane postępowanie było drugim podejściem IU do zakupu bezzałogowych pojazdów rozpoznawczych. W pierwszym przetargu, który sfinalizowano latem 2015, zwyciężyła oferta Reago Group z izraelskim Roboteam MTGRR. Wynik postępowania jednak unieważniono po przeprowadzeniu dokładnych testów robota. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.