Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Offset na Wisłę podpisany

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 marca 2018

Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MON, podpisał umowy offsetowe związane z dostawą przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu, Wisła – etap I. Ich podpisanie jest warunkiem koniecznym do zawarcia umowy na dostawę systemu Wisła – Etap I. Ocena ofert oraz negocjacje offsetowe trwały od października 2017 do marca br.

Sebastian Chwałek (na zdjęciu po prawej), Sekretarz Stanu w MON i Bruce Skilling, prezes Raytheon International po podpisaniu umowy offsetowej / Zdjęcie: Leszek Chemperek/CO MON

Umowę pomiędzy MON, reprezentującym Skarb Państwa, a przedstawicielami Raytheon Company i Lockheed Martin Global, podpisano dziś w siedzibie resortu. Umowę podpisali: Bruce Skilling, prezes Raytheon International i Jay Pitman, wiceprezes programu PAC-3 w Lockheed Martin Global Inc. (Wisła 30 marca?, 2018-02-21)

Umowa offsetowa z Raytheon Company, zawierająca 31 zobowiązań offsetowych na okres 10 lat, pozwoli na pozyskanie zdolności w zakresie dowodzenia i kierowania w oparciu o moduł IBCS, produkcji i serwisowania wyrzutni i pojazdów transportowo-załadowczych, a także na utworzenie certyfikowanego Centrum Administracji i Zarządzania Produkcją, dostosowaniem, serwisowaniem oraz naprawami Systemu Wisła i innych programów obrony przeciwlotniczej i obrony powietrznej. Umowa zakłada również pozyskanie zdolności produkcji i serwisowania 30-mm armat Bushmaster. Wartość umowy offsetowej wynosi ponad 224 mln PLN.

Analogiczna umowa z Lockheed Martin Global zawiera 15 zobowiązań offsetowych w tym samym okresie obowiązywania – 10 lat. Pozyskane w ramach umowy zdolności pozwolą na produkcję i serwisowanie elementów wyrzutni przeznaczonych dla pocisków PAC-3 MSE, produkcji wybranych elementów pocisków PAC-3 MSE, budowę laboratorium dla badań pocisków rakietowych, a także zdolności związanych z utrzymaniem samolotów F-16. Wartość umowy offsetowej wynosi 724,7 mln PLN. 

Na podstawie informacji MON 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.