Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nocne loty Rafale nad ZEA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 marca 2018

Ministerstwo obrony Francji opublikowało komunikat dotyczący przeprowadzonych niedawno wspólnych lotów personelu wojsk lotniczych Maroka, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Francji. Ich celem było zacieśnienie współpracy operacyjnej z kilkoma strategicznymi partnerami.

Francuskie Rafale wyruszają na nocną misję nad ZEA / Zdjęcie: MO Francji

W przedsięwzięciu wzięły udział wielozadaniowe samoloty bojowe Rafale C ze składu eskadry myśliwskiej EC 1/7 Provence. Operowały one z bazy lotniczej BA 104 Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) Al Dhafra, leżącej na terytorium Abu Zabi (14. ATLC zakończone, 2017-11-28).

Podczas 4 dni francuscy piloci wykonali 28 misji nocnych, z czego połowę razem z kolegami z Maroka i ZEA. W lotach brało udział od 4 do 6 Rafale. Jak podaje francuski resort obrony w/w intensywne działania w porze nocnej pozwoliły załogom Rafale polepszyć zdolność do rozpoczęcia działań operacyjnych na Bliskim Wschodzie.

Szkolenie z sojusznikami jest jednym z elementów zaangażowania Armee de l’Air w operację Chammal, której celem jest zwalczanie terroryzmu na terenie Iraku i Syrii. Oprócz Rafale w ZEA stacjonują także francuskie tankowce C135FR, morski samolot rozpoznawczy Atlantique 2 i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania E-3F AWACS. Francuscy lotnicy z BA 104 wspierają działania koalicji od września 2014, wykonując misje rozpoznawcze, wywiadowcze i uderzeniowe (F-22A bombardują Afganistan, 2017-11-22, Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra