Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jenisiej – radiolokator kompleksu S-500

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2018

Podczas ćwiczeń, na poliginie Aszułuk, które rozpoczęły się 28 marca, po raz pierwszy pokazano publicznie radiolokator Jenisiej (także nazwę podano po raz pierwszy) wchodzący w skład kompleksu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego S-500 Promietiej. Można go było zobaczyć w programie Wiesti-Astrachań kanału Rossija-1. Radar współpracował z kompleksami przeciwlotniczymi S-300, S-400 i Pancir-S w zwalczaniu celów powietrznych.

Radiolokator Jenisiej kompleksu S-500 użyty w ćwiczeniach na poligonie Aszułuk / Zdjęcie: via TV Rossija-1

Docelowo radiolokator Jenisiej będzie częścią kompleksu obrony powietrznej nowej generacji S-500 Promietiej. Z audycji wynika, że zasięg urządzenia wynosi 600 km. Może on wykrywać rakiety balistyczne na wysokości do 100 km.

Kompleks S-500 ma wykrywać i jednocześnie zwalczać do 10 celów balistycznych lecących z prędkością do 7 km/s. Pierwsze kompleksy tego typu mają wejść do uzbrojenia w 2020.

Rosyjskie media poinformowały, że właśnie kończą się testy przeciwrakiety 40N6, która ma być podstawowym uzbrojeniem kompleksu S-500. Jej zasięg wynosi 400 km. Dwustopniowa przeciwrakieta 40N6 może zwalczać cele (samoloty, głowice balistyczne, pociski manewrujące) w atmosferze i poza nią. W ostatniej fazie głowica bojowa jest naprowadzana aktywnie radiolokacyjnie.  W wersji przeciwsatelitarnej może być naprowadzana elektrooptycznie.

Główna faza testów pocisków przeciwrakietowych 40N6 zakończyła się w lutym 2018. Teraz do konstrukcji wnoszone są niewielkie poprawki. Kolejne testy zaplanowane są na kwiecień i maj. Już latem pociski tego typu mają wejść doświadczalnie do uzbrojenia. Będą wykorzystywane w kompleksach S-400 Triumf.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.