Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mahindra Defence zmontuje US-2

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2018

Indyjskie przedsiębiorstwo Mahindra Defence będzie zaangażowane w proces montażu i wsparcia technicznego japońskich wodnosamolotów US-2, jeżeli te zostaną zakupione przez marynarkę wojenną tego państwa.

Wodnosamoloty US-2 mają służyć Indiom do patrolowania morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, a także prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych, jak i transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego między bazami zlokalizowanymi w trudno dostępnych rejonach. Zakłada się, że przynajmniej część z nich zostanie rozmieszczonych na terenie archipelagu Andamanów i Nikobarów / Zdjęcie: MO Japonii

Podczas trwających w Ćennaj targów DefExpo 2018 indyjskie Mahindra Defence i japońskie Shinmaywa Industries zawarły porozumienie (MoU) o współpracy przy montażu wodnosamolotów US-2. Ich zakup rozważa marynarka wojenna Indii.

Umowa dotyczy m.in. utworzenia w Indiach zakładów zajmujących się produkcją elementów konstrukcji wodnosamolotów i ich montażem. Lokalny producent miałby przystosować swoje zakłady do świadczenia usług wsparcia technicznego US-2 na etapie ich eksploatacji.

Zapotrzebowanie marynarki wojennej Indii określa się na 18 wodnosamolotów. Jednym z wymogów stawianych ich producentowi jest zaangażowanie lokalnego przemysłu w produkcję US-2 i wsparcie techniczne w trakcie ich eksploatacji. Zakres włączenia indyjskich przedsiębiorstw w montaż US-2 na potrzeby rodzimej floty zależeć będzie jednak od ostatcznej liczby zakupionych samolotów. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.