Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Indianapolis

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 kwietnia 2018

W USA ochrzczono okręt USS Indianapolis, typu Freedom.

USS Indianapolis na terenie stoczni Fincantieri Marinette Marine w Wisconsin / Zdjęcie: Val Ihde, Marinette Marine

Ceremonię chrztu USS Indianapolis (LCS 17), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), zorganizowano w Marinette w stanie Wisconsin. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele dowództwa US Navy, która będzie eksploatowała okręt w przyszłości, a także pracownicy i władze producenta, wielonarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzi koncern Lockheed Martin oraz stocznia Fincantieri Marinette Marine.

USS Indianapolis (LCS 17) będzie czwartym okrętem w historii US Navy nazwanym dla uhonorowania stolicy i najbardziej zaludnionego miasta w stanie Indiana. W przeszłości imię nosił m.in. krążownik USS Indianapolis (CA-35), który uczestniczył w wojnie na Pacyfiku. 30 lipca 1945 został storpedowany przez japoński okręt podwodny I-58, gdy wracał z misji dostarczenia do bazy Tinian elementów bomby atomowej Little Boy, która 6 sierpnia została zrzucona na Hiroszimę (Odnaleziono wrak USS Indianapolis, 2017-08-20).

W najbliższych miesiącach USS Indianapolis przejdzie prace wykończeniowe (Stępka pod USS Indianapolis, 2016-07-19). Po wodowaniu okręt zostanie też poddany testom morskim, które poprzedzą jego przekazanie US Navy. Zakłada się, że jednostka trafi do amerykańskiej floty w 2019. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.