Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne Arleigh Burków

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 kwietnia 2018

Huntington Ingalls Shipbuilding otrzymało zlecenie na wsparcie techniczne niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke.

Huntington Ingalls Shipbuilding dostarczyło US Navy 30 niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke. Obecnie w Pascagoula trwa budowa kolejnych, w tym USS Paul Ignatius (DDG 117), USS Delbert D. Black (DDG 119), USS Frank E. Petersen Jr. (DDG 121) i USS Lenah H. Sutcliffe Higbee (DDG 123) / Zdjęcie: HII

Departament Obrony USA zlecił stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w stanie Mississippi kontynuację prac związanych ze wsparciem technicznym niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke. Wartość kontraktu wynosi 27 mln USD (ok. 91 mln zł). Umowa zawiera w sobie opcje, po wykorzystaniu których kwota ta może wzrosnąć nawet do 181,4 mln USD (ok. 611 mln zł).

Umowa obejmie wsparcie floty niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke w formie przeglądów technicznych, remontów i napraw. Wykonawca będzie też zobowiązany do zabezpieczenia bazy części zamiennych, niezbędnych do szybkiego i sprawnego przywracania okrętom zdolności operacyjnej, a także do współpracy z załogami i innymi przedstawicielami US Navy i rządu USA odpowiedzialnymi na utrzymanie niszczycieli w linii.

Warto przypomnieć, że Huntington Ingalls Shipbuilding jest odpowiedzialne za naprawę i przywrócenie zdolności operacyjnej niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), który został uszkodzony podczas wypadku na morzu, do którego doszło latem ub.r. (Więcej środków na naprawę USS Fitzgerald, 2018-03-09). Na początku 2018 okręt przetransportowano z Japonii, gdzie stacjonował, do stoczni w Pascagoula. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.