Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręty RCN kończą misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2018

Dwa okręty patrolowe marynarki wojennej Kanady powróciły do kraju po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej nieopodal zachodnich wybrzeży Afryki.

Okręt patrolowy HMCS Kingston podczas wyjścia z portu morskiego w Dakarze, stolicy Senegalu / Zdjęcie: Sgt Shilo Adamson, MO Kanady

We wtorek do Kanady powróciły okręty patrolowe HMCS Kingston (MM 700) i HMCS Summerside (MM 711), typu Kingston. Jednostki weszły do portu macierzystego w Halifaxie, stolicy prowincji Nowa Szkocja.

Przez ostatnie cztery miesiące oba okręty brały udział w operacji Projection realizowanej nieopodal zachodnich wybrzeży Afryki. Do zadań jednostek należała współpraca z siłami morskimi lokalnych partnerów podczas działań operacyjnych, które zmierzały m.in. do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i swobody żeglugi na miejscowych akwenach.

Podczas operacji Projection kanadyjskie okręty wzięły udział w organizowanych w dn. 22-27 marca pod auspicjami US Navy ćwiczeniach morskich Obangame Express 2018. Celem manewrów było doskonalenie i wypracowywanie nowych metod współpracy sił morskich USA i innych państw zachodnich z lokalnymi partnerami. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.