Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SLNS Sindurala w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 kwietnia 2018

Marynarka wojenna Sri Lanki przyjęła do służby okręt patrolowy SLNS Sindurala.

Okręt patrolowy SLNS Sindurala podczas ceremonii przyjęcia do służby / Zdjęcie: MO Sri Lanki

Ceremonię przyjęcia do służby okrętu patrolowego SLNS Sindurala (P624), typu Saryu, zorganizowano w czwartek w Kolombo. Gościem honorowym uroczystości był premier Sri Lanki i minister do spraw politycznych i gospodarki, Ranil Wickremesinghe.

SLNS Sindurala jest drugim okrętem patrolowym typu Saryu zakupionym przez Sri Lankę. Pod koniec marca patrolowiec dotarł do kraju ze stoczni Goa Shipyard Limited (GSL), gdzie go zbudowano (Sri Lanka odebrała SLNS Sindurala, 2018-03-27). Od niemal roku w linii znajduje się pierwsza jednostka tego typoszeregu, SLNS Sayurala (P623, Pierwszy AOPV w składzie MW Sri Lanki, 2017-08-06).

Okręty patrolowe typu Saryu mają 105,7 m długości i 13,6 m szerokości. Wypierają 2350 t i rozwijają do 24 w. Zasięg maksymalny obliczany jest na ok. 13 tys. km, przy założeniu że okręt będzie poruszał się z prędkością ekonomiczną 12-14 w. Na pokładzie będzie mógł stacjonować lekki śmigłowiec. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.