Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ILA 2018: Eurofighter - najlepszy wybór dla Niemiec

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2018

Prezes Volker Paltzo potwierdził, że kierowane przez niego konsorcjum Eurofighter Jagdflugzeug GmbH wspólnie z Airbus Defence & Space odpowiedziało na zapytanie rządu Niemiec, dotyczące następców floty 90 samolotów uderzeniowych Tornado.

Eurofighter jest oferowany Luftwaffe jako następca floty używanych obecnie 90 samolotów uderzeniowych Tornado / Ilustracja: Eurofighter

Jestem przekonany, że Eurofighter Typhoon może zapewnić ekonomiczne i atrakcyjne rozwiązanie dla Niemiec, które zapewni wszystkie możliwości i wykona każdą misję, jakiej potrzebują Luftwaffe (niemieckie wojska lotnicze). Eurofighter Typhoon jest logicznym wyborem dla Niemiec: oprócz zapewnienia wszystkich zdolności, jakich potrzebują Luftwaffe, gwarantuje także Niemcom suwerenność w wielu aspektach, takich jak dane misji i obsługa techniczna. Jest to również najmniej ryzykowne rozwiązanie: Niemcy znają i  eksploatują nasze samoloty  - powiedział Volker Paltzo podczas konferencji inaugurującej tegoroczną edycję wystawy ILA w Berlinie.

Eurofighter pozostanie dominującym wielozadaniowym samolotem bojowym  w Europie przez następne 30 do 40 lat. Technologie, które opracowujemy obecnie dla Eurofightera, będą szły w parze z technologiami, których oczekujemy od przyszłego europejskiego samolotu bojowego - załogowego lub bezzałogowego. Eurofighter zapewnia najlepszą drogę do opracowania technologii dla  przyszłego europejskiego samolotu bojowego i będzie jego naturalnym partnerem w ciągu następnych dekad, po wejściu do służby - podkreślił szef konsorcjum Eurofighter.

Volker Paltzo poinformował, że europejskie przedsiębiorstwo prowadzi obecnie kilka kampanii marketingowych w Europie, które w razie powodzenia mogą zaowocować sprzedażą ponad 300 samolotów. Eurofightery są oferowane Belgii, Bułgarii, Finlandii, Polsce i Szwajcarii, w jednakowym standardzie, z kompletem zdolności bojowych, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Chcę podkreślić, że każde euro wydane w Europie na Eurofightera pozostanie w Europie i zostanie ponownie zainwestowane w europejską gospodarkę i miejsca pracy i europejską społeczności. Tak więc, jeśli Europa chce silnego przemysłu obronnego, to Eurofighter jest najlepszym wyborem dla Europy - stwierdził Volker Paltzo (Francusko-niemiecka współpraca obronna, 2018-04-09).

Obecnie konsorcjum Eurofighter Jagdflugzeug GmbH zdobyło zamówienia na 623 samoloty, z czego dostarczono 536. Według planów będą one produkowane do l. 2030 i pozostaną w służbie do l. 2060 (48 kolejnych Typhoonów dla Arabii Saudyjskiej, 2018-03-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.