Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

60 mld rubli na remont Kuzniecowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 maja 2018

Nieoficjalne źródła w MO FR podają, że rosyjskie władze zdecydowały o przeznaczeniu 60 mld rubli (ok. 3,35 mld PLN) na remont ciężkiego krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow. Zatwierdzono już zakres prac. Źródła uznają go za dość szeroki, a nawet optymistyczny. Prace mają objąć remont struktury, modernizację zespołu napędowego i systemów pokładowych (w tym wykorzystywanych przy startach i lądowaniach samolotów) oraz wymianę uzbrojenia obrony powietrznej (z kompleksem dalekiego zasięgu – do 150 km – Polimient-Riedut oraz krótszego Pancir-M). Na okręcie pozostanie system uderzeniowy Granit.

Ciężki krążownik lotniskowcowy proj. 1143.5 Admirał Kuzniecow wszedł do linii 20 stycznia 1991. Na jego pokładzie może bazować do 50 samolotów i śmigłowców. Od listopada 2016 do lutego 2017 okręt prowadził misję na Morzu Śródziemnym w pobliżu wybrzeży Syrii. Zasłynął wówczas silnie dymiącym zespołem napędowym / Zdjęcie: twitter – NATOSource

Remont rozpoczął się już w Ośrodku remontowym Zwiezdoczka. Jego zakończenie zaplanowano na koniec 2020. Do służby w WMF FR Admirał Kuzniecow ma wrócić w 2021.

TAKR Admirał Kuzniecow jest jedynym okrętem proj. 1143 Kriecziet z siedmiu zbudowanych, który pozostał w służbie WMF FR. Za granicami w służbie są jeszcze dwa: Admirał Gorszkow – w Indiach jako Vikramaditya, i Wariag przebudowany w ChRL na Liaoning. W ChRL znalazły się też Kijew i Mińsk, używane jako centra rozrywkowe. Noworossijsk zezłomowano w Korei Południowej, a Ulianowsk rozebrano jeszcze przed opuszczeniem stoczni (Mniej na remont Kuzniecowa?, 2017-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.