Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy kupują 6 C-130J

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 maja 2018

Amerykańska Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała 4 maja Kongres o planowanej sprzedaży Niemcom 3 samolotów transportowych C-130J-30 Super Hercules i 3 transportowo-tankujących KC-130J na ich bazie. Kontrakt ma być wart szacunkowo 1,4 mld USD. Ma być realizowany w ramach procedury FMS (Foreign Military Sale).

Kontrakt ma obejmować nie tylko samoloty, ale także dostawy pokładowych systemów samoobrony (w tym 8 AN/ALE 47 Electronic Countermeasure Dispensers, 8 AN/AAR-47A(V)2 Missile Warning Systems i 8 AN/ALR-56M Radar Warning Receivers), części zapasowych i wyposażenia naziemnego oraz wsparcie eksploatacji i szkolenie załóg i obsług. Każdy samolot będzie napędzany czterema silnikami Rolls Royce AE-2100D, a pakiet ma zawierać jeszcze 4 takie napędy. Głównym wykonawcą kontraktu ma być Lockheed Martin z Ft. Worth w Teksasie. Umowa nie przewiduje offsetu.

Decyzję o zakupie 6 samolotów transportowych C-130J rząd niemiecki podjął w 2016 (Niemiecko-francuska flota C-130J?, 2016-10-06). Zaplanowano, że pierwsze z nich zostaną dostarczone w 2021. Mają uzupełnić kupowane aktualnie europejskie samoloty transportowe Airbus A400M i wykonywać misje, do których są lepiej dostosowane.

Pierwszy samolot transportowy Lockheed Martin C-130J dla Francji opuścił hale montażową w Marietta w Georgii 20 października 2017 / Zdjęcie: Ministère des Armées – Lockheed Martin

18 października 2017 ministerstwa obrony Francji i Niemiec zawarły umowę o powołaniu wspólnej jednostki eksploatującej samoloty C-130J i związanego z nią ośrodka szkoleniowego. Francja w styczniu 2016 zamówiła 2 C-130J i 2 KC-130J. Pierwszy z C-130J został już dostarczony (Pierwszy C-130J dla Francji, 2017-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.